Sledujte nás

01 O nás

Cez deň súperi, večer priatelia

Legendárne preteky historických vozidiel

500 km slovenských

Legendárne rýchlostné preteky 500 KM SLOVENSKÝCH sa jazdili v rokoch 1937 a 1938 na okruhu Bratislava – Malacky – Baba – Pezinok – Bratislava.

 

100 m bratislavských

Ide o preteky škôlkarov zo Starého mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií. 

100 m košických

Ide o preteky škôlkarov zo Starého mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií. 

O nás

Design Veteran Car Club si už pri svojom založení stanovil ako jeden zo svojich hlavných cieľov zachovanie a obnovenie historicky a dizajnovo zaujímavých áut, motoriek a ďalších technických pamiatok.

Aj v tomto tisícročí narastá záujem o historické autá a motorky a aj preto by sme ich radi sprístupnili a predstavili širokej verejnosti. Preto si dávame za úlohu usporiadať výstavy týchto technických klenotov vždy so zameraním na určitú tému.

DVCC si tiež dalo za úlohu obnoviť významný automobilový podnik 500 Km slovenských a podieľať sa na usporiadaní dlaších významných pretekov na Slovensku a v Európe.

DVCC kladie takisto dôraz na podporu majiteľov historických áut, a chce im umožniť športové a spoločenské vyžitie, pomáhať im pri obnove technických kultúrnych pamiatok a pripomínať slávne športové automobilové udalosti.

 

MEDZINÁRODNÁ ORGANIZÁCIA FIVA

Fédération Internationale des Véhicules Anciens

 

Každý milovník historických vozidiel už určite počul o organizácii FIVA. Fédération Internationale des Véhicules Anciens vznikla 1. marca 1966 a aktuálne má úctyhodné 4 milióny členov zo 75 krajín na celom svete. A všetci členovia už vedia, že rok 2024 bude rokom, kedy sa preslávená FIVA WORLD RALLY uskutoční na Slovensku.

Presne tak, práve Slovensko dostane príležitosť ukázať pretekárom z celého sveta nie len zaujímavé národné a technické pamiatky, ale aj prírodu a všetko krásne, čo Slovensko ponúka. Pre Design Veteran Car Club, ktorý sa o organizáciu rallye na Slovensku uchádzal – a v silnej konkurencii ďalších štyroch klubov zo štyroch krajín uspel – je to mimoriadny úspech, česť aj záväzok.

Na budúci rok tak naše preteky budú niesť výnimočné meno 500 KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY SLOVAKIA 2024. Oči celého motoristického sveta sa na jeden týždeň upriamia na Slovensko a trať bude lemovať ešte viac nadšených návštevníkov, ako po minulé roky. 

Uvedomujeme si, že ide o veľký záväzok, no vďaka skúsenostiam z predchádzajúcich ročníkov a stále kvalitnejšej organizácii, nemáme najmenšie pochybnosti, že 500 KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY SLOVAKIA 2024 sa zapíše do histórie ako nezabudnuteľné preteky v srdci Európy.

História

1937 – 1938

Prvé ročníky legendárnych pretekov

Bratislava - Malacky - Baba - Pezinok - Bratislava

2002

Obnovenie pretekov v 90-tych rokoch

Bratislava -> Nitra -> Topoľčianky -> Štrbské Pleso

2014

Preteky sa stali súčasťou 1000 míľ československých

Bratislava - Pezinská baba - Bratislava

2022

Obnovenie samostatných pretekov 500km slovenských

Tatranská Lomnica -> Bratislava

2023

500km slovenských 2023

Košice -> Bratislava

Organizátori