Sledujte nás

01 O nás

Cez deň súperi, večer priatelia

Legendárne preteky historických vozidiel

500 km slovenských

Legendárne rýchlostné preteky 500 KM SLOVENSKÝCH sa jazdili v rokoch 1937 a 1938 na okruhu Bratislava – Malacky – Baba – Pezinok – Bratislava.

 

100 m bratislavských

Ide o preteky škôlkarov zo Starého mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií. 

100 m košických

Ide o preteky škôlkarov zo Starého mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií. 

O nás

Design Veteran Car Club si už pri svojom založení stanovil ako jeden zo svojich hlavných cieľov zachovanie a obnovenie historicky a dizajnovo zaujímavých áut, motoriek a ďalších technických pamiatok.

Aj v tomto tisícročí narastá záujem o historické autá a motorky a aj preto by sme ich radi sprístupnili a predstavili širokej verejnosti. Preto si dávame za úlohu usporiadať výstavy týchto technických klenotov vždy so zameraním na určitú tému.

DVCC si tiež dalo za úlohu obnoviť významný automobilový podnik 500 Km slovenských a podieľať sa na usporiadaní dlaších významných pretekov na Slovensku a v Európe.

DVCC kladie takisto dôraz na podporu majiteľov historických áut, a chce im umožniť športové a spoločenské vyžitie, pomáhať im pri obnove technických kultúrnych pamiatok a pripomínať slávne športové automobilové udalosti.

História

1937 – 1938

Prvé ročníky legendárnych pretekov

Bratislava - Malacky - Baba - Pezinok - Bratislava

2002

Obnovenie pretekov v 90-tych rokoch

Bratislava -> Nitra -> Topoľčianky -> Štrbské Pleso

2014

Preteky sa stali súčasťou 1000 míľ československých

Bratislava - Pezinská baba - Bratislava

2022

Obnovenie samostatných pretekov 500km slovenských

Tatranská Lomnica -> Bratislava

Organizátori